Trening Personalny Warszawa | Historia Karola

16.06.2020 | Opinie

Trening Personalny Warszawa

Jakie były Twoje cele treningowo-dietetyczne?

Po 10 latach siedzącego trybu pracy i mimo wykonywania innych intensywnych ćwiczeń jak squash i bieganie, kręgosłup zaczął dawać o sobie znać i to dość mocno, ciężko mi było wystać przez dłuższą chwilę przez ból pleców, także moim podstawowym celem treningowym było zlikwidowanie bólu kręgosłupa, dodatkowo zwiększenie swobody ruchów, co przy uprawianiu squasha zdecydowanie pomaga, no i poprawienie pewnych nawyków żywieniowych, nie odżywiałem się źle, ale nie było rewelacyjnie. To miało skutkować zmniejszeniem tkanki tłuszczowej i ogólnie poprawieniem sylwetki i samopoczucia.

Jak wygląda konsultacja treningowo-dietetyczna?

Wykorzystując potęgę map google, wpisałem w google „trenerów personalnych” w najbliższej okolicy. Wyskoczyło około pięciu, umówiłem się na treningi  z trzema, no i wybór padł na Kazika. Współpracę zaczęliśmy od krótkiej konsultacji e-mailowej, wypełnienia ankiety, od tego jakie są moje cele, co chcę osiągnąć. Szukałem bardzo kompleksowego podejścia w związku z treningami i dietą, także to było dość duże wyzwanie i po tej pierwszej konsultacji e-mailowej, wypełnionej ankiecie, umówiliśmy się na trening wstępny żeby zobaczyć jak nam się będzie razem współpracowało. Przed pierwszym treningiem odbył się pełen pomiar składu ciała i taka już konsultacja face to face, gdzie dowiedziałem się, jakby, gdzie moje ciało ma braki, a gdzie jest nadmiar, generalnie nie wyszło to źle, ale idealnie też nie było. Sprawdziliśmy jaki jest mój zakres ruchów, jak czuję się z treningiem, ułożyliśmy plan działania, podejście do tego co chcemy osiągnąć na przestrzeni czasu, no i rozpoczęliśmy współpracę.

Po konsultacji treningowej omówiliśmy plan żywieniowy, jak będzie wyglądała dieta, co lubię, czego nie lubię, co jem, czego nie jem, tak żeby mi pasowało i zgodziliśmy się na pełną formułę żywieniową, którą do tej pory stosujemy.

Jak wygląda trening personalny z dietą?

Trening standardowo zaczynamy od rozgrzewki i rozciągania, co dalej jest dla mnie bardzo istotne, chociaż mój tryb pracy nadal się nie zmienił, cały czas jest siedzący. Później przechodzimy do treningów i ćwiczeń głównych typu; martwy ciąg, czy przysiady. Tutaj widzę chyba największy postęp w treningach, bo zaczynałem od pustej sztangi przy martwym ciągu. Teraz idzie 100kg, także jest pompa. Następnie mamy ćwiczenia takie wspomagające. W zależności od tego jak Kazik mnie obserwuje i widzi, gdzie są pewne braki, które części, które partie mięśni są słabsze, gdzie ciało wymaga więcej pracy, to takie ćwiczenia stosujemy, także trening jest zdecydowanie bardzo spersonalizowany, nie ma tak, że cały czas robimy to samo, co jest dla mnie też fajne, bo po prostu się nie nudzę.

Dietę otrzymujemy co tydzień e-mailowo w postaci PDFa, jest to pełen PDF z rozpisaniem dzień po dniu. Ustaliliśmy z Kazikiem, że zakupy robimy zazwyczaj w poniedziałek, więc dieta jest tak rozpisana, żeby niektóre potrawy, które są dwudniowe obejmowały wtorek i środę np. a nie poniedziałek i wtorek – także to jest super. Dodatkowo mamy cały czas możliwość zmian w diecie, weryfikacji tego co nam pasuje, co nam nie pasuje. Niektóre potrawy po prostu mi nie wychodzą jak je gotuje, więc je zwyczajnie odrzucamy, zastępujemy czymś innym. Dieta jest moim zdaniem super zbilansowana, nie mam takich ciągot do słodyczy, czy czegoś w tym stylu. Zawsze jest urozmaicona jakiegoś rodzaju zdrowym ciastem, czymś w tym rodzaju, czasami nawet nutellą z awokado, co jest też genialną rzeczą i przede wszystkim nie czuję się głodny na diecie, co jest super istotne, zdecydowanie nie chodzę głodny i jeżeli chodzi o wyniki już takie czystko medyczne, czy badania krwi, to się zdecydowanie poprawiły, jeśli chodzi o mikroelementy i to bez suplementacji witaminami, bez chodzenia do apteki, także dietę gorąco polecam, naprawdę jest super.

Czy miałeś obawy przed treningiem personalnym z dietą?

Obaw przed współpracą absolutnie nie miałem, tak jak wspominałem, wcześniej odbyłem 3 treningi zanim trafiłem na Kazika. Przepraszam, 3 treningi razem z treningiem u Kazika. Poprzednie 2 treningi kompletnie mi nie podpasowały i ten Pan kompletnie mi nie podpasował, natomiast współpraca z Kazikiem była strzałem w dziesiątkę, absolutnie zero obaw.

Czy polecasz trening personalny z dietą i współpracę ze mną?

Zdecydowanie tak, czuję się fantastycznie, ból w plecach minął, sylwetka mi się poprawia, czuję, że gubię tłuszcz. Gdybym każdego dnia jeszcze trzymał się diety tak idealnie, jak to Kazik rozpisał to pewnie już byłby kaloryfer na brzuchu, ale do tego jeszcze trochę.

error: Content is protected !!